Logo UXSzkoleniaDostępność w pigułce, 1 dzień, 16-05-2019, Wrocław
Terminy

Dla kogo?

Szkolenie Dostępność w pigułce jest skierowane do wszystkich osób zaangażowanych w proces tworzenia produktów cyfrowych. Polecamy je w szczególności osobom, którę chcą projektować i tworzyć rozwiązania dostępne dla szerszego grona odbiorców.

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, w jaki sposób osoby starsze i niepełnosprawne korzystają na co dzień z takich samych usług co Ty. Nauczysz się, jak zadbać o to, by dostępność została uwzględniona na etapie budowania strategii UX-owej. Od strony UI zorientujesz się jak projektować interfejsy, które będą uniwersalne i sprawią, że produkty cyfrowe zyskają większy potencjał na rynku. Dowiesz się także, jak ewaluować dostępność produktu cyfrowego.

Zagadnienia

Szkolenie zakończone certyfikatem
Prowadzący
Łukasz Stanik


Łukasz Stanik

Łukasz Stanik należy do grona osób, w których słowniku nie istnieje pojęcie „niemożliwe”. Łukasz żyje z dysfunkcją wzroku od dziecka, więc wypracował sposoby poruszania się po świecie i odbierania go w granicach dostępnych osobom niewidomym. Brak możliwości korzystania z narządu wzroku nie stanowi dla niego przeszkody. Jest dyplomowanym tyfloinformatykiem.

Piotr Źrołka


Piotr Źrołka

Projektant i doradca, od ponad 11-lat pomaga mniejszym i większym firmom w projektowaniu usług. Ekspert w dziedakademiazinie dostępności. Ukończył kurs DHS Trusted Tester organizowany przez Homeland Security Office of Accessible Sytem & Technology. Specjalizuje się w service design, UCD. Wykorzystuje wiedzę z zakresu użyteczności i analizy biznesowej w pracy z klientami. Doświadczony w obszarach bankowość, finansów i medycznym.

Agenda

09:00

Rozpoczęcie szkolenia

09:15

Wprowadzenie i podstawowe pojęcia związane z dostępnością,
W jaki sposób osoby niepełnosprawne i starsze korzystają z produktów cyfrowych,
Wprowadzenie do WCAG 2.0 i omówienie czterech głównych zasad.

12.00

Lunch

12.45

Ewaluowanie dostępności,
Przygotowanie raportu zgodnego z WCAG 2.0,
Uwzględnienie dostępności w strategii UX-owej,
Ćwiczenia warsztatowe.

14.15

Zdjęcia, wykresy i multimedia,
Semantyka strony WWW i treści tekstowe,
Etykiety pól formularzy,
Ćwiczenia warsztatowe.

17.30

Zakończenia szkolenia

Regulamin